سلايډ (فيچر) نظر

آیا بخاطر دارید؟

 انجنیر محمد نذیر تنویر، هالند

آیا بخاطر دارید، که مطبوعات طاغوتی جهان به سرکردگی بی بی سی از زبان گروگان کانادایی (Joshua Boyle) چه نوشته بود؟

آنها با عناوین درشت نوشتند که:

«گروه طالبان دخترم را کشت و به زنم تجاوز کرد!»

بعداً سناریویی راشکل دادند که در آن از «قهرمانان نجات» و «همکاران پشت صحنه» یعنی عساکر پاکستانی و نیروی استخباراتی امریکا نیز نام بردند!

بد نیست که گوشهٔ از آن خبر را بطور فشرده مرور نمایم:

«جوشوا بویل که اهل کانادا و همسرش کایتلن کلمن که اهل امریکا می باشد، در سال 2012 برای سیاحت به افغانستان رفته بودند که در ولایت میدان وردک در غرب کابل ربوده شدند. این گروگان ها بعداً بیان داشتند که در نظر داشتند تا کمک‌های قابلگی را به روستائیانی که تحت تسلط طالبان بودند، ارائه کنند. به گفته این زوج، “جای که نه دولت افغانستان در آنجا حضور داشت و نه نهادهای غیر دولتی.»

بعداً از زبان «بویل» نوشتند که آنها چهار فرزند می‌توانستند داشته باشند، ولی فرزند چهارمی آنها که یک دختر بود توسط گروگان گیران کشته و همسرش توسط نیروهای وابسته به شبکه حقانی مورد تجاوز قرار گرفته است.»

این خبر «دین ستیزان» و «منافقین» در کمین را، زود از کمین گاه های شان بیرون ساخت، و مطبوعات و فضای مجازی را پُر از اخبار وتبصره های ضد طالبان نمود!

در کم ترین زمان، «تارکین جهاد» نیز با این موج «ضد طالبی» پیوستند، و جالب از همه این که، مطالب شان را برای بنده نیز می فرستند. هرچند که امارت اسلامی افغانستان در این رابطه وضاحت داده و حتی اعلامیهٔ نیز صادر کردند، اما «به آذان غریب کی نماز می خواند!»

تبر «دین ستیزان» دسته یافت، و ساحهٔ حملات شان را از طالبان به «اسلام» وسعت بخشیدند، و برنامه های تلویزیونی این دین ستیزان، رنگین و رنگین تر گردید که از کثرت نشرات در این رابطه ضرورت به ریفرنس نمی رود!

اما حالا؛ یعنی بعد از سپری شدن دو نیم ماه، «مسیر دهندهٔ» این «دین ستیزان» چه می نویسد؟

بی بی سی از قول نشریه «تورنتو استار» می نوسید:

«یک مرد کانادایی که قبل از آزاد شدنش از دست طالبان به مدت 5 سال در اسارت این گروه بود، دستگیر شده است»

در ادامه گزارش، با این لهجه می نویسد:

«جوشوا بویل کانادایی که 34 سال دارد در دادگاه «اوتاوا» به ارتکاب 15 مورد جرم و تخلف متهم شده است، که تمامی این اتهامات وارد شده به دوره پس از آزادی آقای بویل از اسارت طالبان می باشد.

آقای بویل از جمله به آزار جنسی و اعمال حبس غیرقانونی نیز متهم شده است.

آقای بویل متهم به 8 مورد خشونت، دو مورد تعرض جنسی، دو فقره اعمال حبس غیرقانونی، یک مورد گمراه‌ سازی پولیس، تهدید به مرگ و همچنین اجبار فردی به استفاده از ماده ‌ای مضر متهم شده است.»

حالا بیاید، همین دوخبر را که از یک منبع خبری نشر شده است؛ بدون پس منظر اطلاعیه طالبان و یا تبصره های نویسندگان چیزفهم، از نظر بگذرانیم و از خواب های غفلت بیدار شویم!

چرا گروگان ها پس از آزادی، در مطبوعات کمتر ظاهر گشتند؟

چرا گروگان ها پس از آزادی، در هویت قبلی شان برنگشتند؟

آیا به این نکته توجه نموده اید که فاصله بین آزادی گروگان ها از اسارت طالبان (12 اکتوبر 2017)، و حکم محکمهٔ «اوتاوا» (03 جنوری 2018) نسبت به آقای «جوشوا بویل» کمتر از دو نیم ماه می باشد!؟

پس چه مدتی را بررسی صحی (check up) آنها دربر گرفته است، چه مدت زمانی را دید و بازید ها دربر داشته است، و چه مدت قبل این اتهامات بر آقای «جوشوا بویل» وارد گردیده بود که امروز محکمهٔ «اوتاوا» حکم اش را صادر نموده است؟

برای کسانی که در غرب زندگی دارند هویداست که آغاز یک دوسیهٔ عادی و کوچک کم از کم شش ماه را دربر می گیرد، چه رسد به حکم محکمه؟

و ازهمه جالب تر، تعداد اتهامات وارده به آقای «جوشوا بویل» می باشد!

بلی، پانزده اتهام در عدم شواهد؛ آنهم پس از ورودش به خاک کانادا (یعنی در این مدت زمان کوتاه) می باشد!

این که جریانات «پس پرده» چه بوده می تواند، کمی به صبر و زمان بیشتر ضرورت دارد. اما آنچه از سیاست ها و عملکرد های غرب در قبال این خانوده پیداست، عدم همکاری این جفت با سناریوی ساخته شده غرب در این رابطه را نشان می دهد!

سناریوی که برای متجاوزین مشروعیت کشتار بیشتر را می داد، و به اجیران شان بقای بیشتر در سرزمین تحت اشغال را محیا می ساخت!

نړۍ نيوز

نړۍ نيوز

نړۍنيوز خپلواکه او بې پرې خبري، تحلیلي او معلوماتي وېب پاڼه ده، چې د بیان د ازادۍ اصل ته په پام د ورځنیو کورنیو، سیمه ییزو او نړیوالو پېښو اړوند خبرونه، تحلیلونه او د لیکوالو نظرونه وړاندې کوي.

څرگندون

خپور کړه

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

وروستي

زېرمتون